30-01-2023

Trzy kolejne ulice w Porcie Drzewnym

Z czym Wam się kojarzy Port Drzewny? Nam z wodą. Z czym jeszcze? Z ogromnym magazynem drewna spławianego Wisłą. Z produkowanymi w tym miejscu urządzeniami pokładowymi do okrętów morskich. Takie są tradycje tego miejsca. Nazwy ulic powinny więc do nich nawiązywać.

Do ul. Portowej dołączyły trzy kolejne ulice. Taką decyzję 25 stycznia br. podjęła rada gminy Zławieś Wielka. Z wielką przyjemnością możemy więc ogłosić, że mamy ul. Morską, Przystaniową oraz Rejsową. Które to ulice?

To trzy ulice położone na linii północ-południe. Prostopadłe do ul. Portowej, wzdłuż której powstała pierwsza linia zabudowy.

Morska to przedłużenie ul. Sołeckiej (to jeden z dojazdów do Starego Torunia od drogi krajowej nr 80).

Ul. Przystaniowa to pierwsza pieszojezdnia, równoległa do Morskiej i prostopadła do Portowej. To ciąg z ograniczonym ruchem samochodowym, który oddziela domy w zabudowie bliźniaczej (typu B) od domów szeregowych (typu S), a także domy D od domów A.

Dlaczego akurat Przystaniowa? Ulica wiedzie w kierunku Wisły. A dokładnie do miejsca, gdzie w przyszłości – bardzo na to liczymy! – może powstać przystań nad Wisłą.

Rejsowa zaś to kolejna pieszojezdnia. Nieco bardziej na zachód – między budynkami szeregowymi typu S, a idąc dalej na południe – pomiędzy budynkami C i D. „Rejs” i rejsy budzą raczej tylko pozytywne skojarzenia (może oprócz rejsu Titanica).

Obie ulice – Przystaniowa i Rejsową – mają być przeznaczone głównie dla pieszych. Ruch samochodowy będzie na nich 
ograniczony i sporadyczny (np. żeby dowieźć coś do domu i auto zostawić na parkingu). Nie przewidzieliśmy na obu tych ulicach miejsc parkingowych.

Jakie będą kolejne nazwy ulic? Zawsze ostateczny głos w tej sprawie będzie należeć oczywiście do radnych z gminy Zławieś Wielka. Na szczęście pomysłów mamy pod dostatkiem. Ahoj!


Dowiedz się więcej o naszej inwestycji:

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!