17-12-2023

Domy F. Rusztowania zniknęły. Weszliśmy do środka

Kolejny etap robót przy domach F: zdjęliśmy rusztowania z elewacji, a prace przeniosły się do środka. Co do tej pory udało się wykonać?

Domy F to jeden z pięciu typów domów, jakie obecnie mamy w ofercie na osiedlu Port Drzewny. Łącznie w I etapie inwestycji powstaną 4 takie budynki szeregowe:

  • F3 i F4 z 5 lokalami + garaże,
  • F1 i F2 z 4 lokalami + garaże.

Budynki F znajdą się po skrajnych częściach osiedla – od strony wschodniej (kilka metrów od granicy Torunia) i od strony zachodniej.

Zatrzymajmy się przy budynku F3, który jest najbardziej zaawansowany pod względem robót. Znajduje się w nim łącznie pięć lokali: dwa skrajne są większe i mają po 120 m2, a trzy środkowe – mają po 108 m2. W każdym znalazł się garaż.

Z elewacji budynku F3 zniknęły już rusztowania. Co zostało do zrobienia na zewnątrz? Przed nami m.in. budowa tarasów i drewnianych zadaszeń nad nimi. Czeka nas też montaż ogrodzeń.

W tej chwili najwięcej dzieje się wewnątrz lokali. Nic dziwnego – mroźna aura nie pozwala nam na realizację niektórych prac na zewnątrz.

Co udało się zrobić w środku?

– Wydzieliliśmy już wszystkie pomieszczenia w lokalach. Pomiędzy nimi powstały ściany działowe z bloczków gipsowych. To jeden z najlepszych materiałów do budowy ścian działowych – zauważa Jakub Bronka, prezes Portu Drzewnego.

Po pierwsze: nie obciąża stropów.

Po drugie: jest wytrzymały.

Po drugie: poddaje się wszelkim zmianom aranżacji wnętrz – bloczki gipsowe nie tylko łatwo się montuje, ale też demontuje.

Po czwarte: jest to materiał charakteryzujący się wysoką ognioodpornością, odporny na pleśń i grzyby i ma dobre parametry akustyczne.

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!