22-12-2023

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe?

Standardem w naszych budynkach jest kombinacja ogrzewania podłogowego, pompy ciepła i wentylacji mechaniczną z rekuperacją. Dziś opowiemy Wam głównie o ogrzewaniu podłogowym.

Okazją do tego jest montaż ogrzewania podłogowego w budynku szeregowym F3, w skład którego wchodzi łącznie pięć lokali.

Montaż ogrzewania podłogowego składa się z pięciu etapów:

  1. Przygotowania podłoża.
  2. Wykonania przyłączy hydraulicznych.
  3. Położenia izolacji.
  4. Rozłożenia przewodów i sprawdzenia ich szczelności.
  5. Wykonania wylewki (posadzki betonowej).

W tej chwili w budynku F3 jesteśmy na 4. etapie. Przewody są już rozłożone. Teraz czeka nas sprawdzenie ich szczelności, a następnie wykonanie posadzek.

– Ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim komfort cieplny. W tym systemie ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni podłogi, co sprawia, że jest ono odczuwalne w każdym zakątku domu i w każdym pomieszczeniu – podkreśla Jakub Bronka, prezes Portu Drzewnego.

W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników ogrzewanie podłogowe zapewnia ciepło w sposób bardziej naturalny i równomierny, eliminując problem zimnych stref w pomieszczeniach.

Ale rosnąca popularność tego rozwiązania wynika także z czegoś zupełnie innego. Ważne są względy estetyczne i praktyczne. W domu z ogrzewaniem podłogowym nie ma grzejników. A to pozwala na swobodną aranżację wnętrz i ułatwia utrzymanie domu w czystości.

Może to być też rozwiązanie bardziej ekologiczne i ekonomiczne – jeśli połączymy ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła, a pompę z panelami fotowoltaicznymi.

Wysoka izolacyjność naszych budynków połączona z systemem rekuperacji sprawia, że zainstalowane pompy ciepła firmy Samsung dla utrzymania komfortu cieplnego wytwarzają temperaturę wahającą się od 22 st. C (początek i koniec okresu grzewczego) do 29 st. C (w okresach największych mrozów). To przekłada się na bardzo niskie zużycie energii elektrycznej na potrzeby grzewcze.

Jest jedno „ale”. W domach z ogrzewaniem podłogowym będziemy musieli zrezygnować z niektórych rodzajów dywanów. Wskazane są w tym przypadku produkty bardziej przewiewne np. wykonane z syntetycznej juty.

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!