13-04-2021

Port Drzewny. TO TU jest Twój nowy dom

58 nowoczesnych i energooszczędnych domów na granicy Torunia i Złejwsi Wielkiej z ogrodami, pompami ciepła i systemami rekuperacji – tak będzie wyglądać pierwszy etap nowego projektu pod nazwą „Port Drzewny”, którego realizacja właśnie się rozpoczyna.

– Nasz projekt to coś więcej niż osiedle. Port Drzewny łączy dwie rzeczy, na których nam zależało: nowoczesne podejście do budowania i wyjątkowe miejsce, które ma czystą kartę. Tylko w takim miejscu możemy zrealizować nasz koncept, czyli budowę od podstaw nowej tkanki miejskiej, zeroemisyjnej, zrównoważonej i w zgodzie z naturą – mówi Jakub Bronka, prezes spółki Port Drzewny. – Rozpoczynamy projekt, jakiego do tej pory nie było w Toruniu i okolicach. To rezultat naszych wieloletnich doświadczeń. Zaprojektowaliśmy takie osiedle, na którym sami chcielibyśmy mieszkać – bezpieczne, wygodne i przyjazne.

TO TU dotrzesz bez stania w korkach

Osiedle powstaje kilka metrów za granicą Torunia i gminy Zławieś Wielka, a konkretnie w Starym Toruniu, w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego terenu rekreacyjnego, jakim jest Port Drzewny. Jednym z atutów osiedla jest jego lokalizacja. Na toruńską Starówkę można dotrzeć autem w kilkanaście minut. Szosa Bydgoska to jedyna trasa wylotowa, która się nie korkuje w godzinach szczytu. Do wyboru mamy też liczne drogi rowerowe.

Projekt Port Drzewny został podzielony na 10 etapów. Pierwszy, który właśnie się rozpoczyna, zakłada budowę 58 domów o różnej powierzchni użytkowej (od 75 do 129 m kw.) i w różnej zabudowie (m.in. bliźniaki oraz domy w zabudowie szeregowej). Dzięki takiej różnorodności, każdy będzie mógł dopasować ofertę do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Każdy z mieszkańców będzie mieć do dyspozycji przydomowy ogród i dwa miejsca postojowe, a każdy z domów będzie wyposażony m.in. w pompę ciepła i system rekuperacji.

Osiedle bez kompromisów

– Nasza oferta wychodzi naprzeciw obecnym oczekiwaniom i potrzebom – podkreśla Jakub Bronka. – Tu nie ma kompromisów: kupujesz nowoczesny dom zaprojektowany przez pracownię Piotra Sobocińskiego, jednego z najlepszych toruńskich architektów, w wyjątkowym miejscu – w sąsiedztwie Portu Drzewnego, na uboczu miasta, z dala od przemysłowych kominów, spalin czy hałasu. W Toruniu nie ma drugiego takiego miejsca.

Piotr Sobociński, projektant Portu Drzewnego: – Port Drzewny z pewnością jest alternatywą dla mieszkania w mieście. Budynki w założeniu mają być osiągalne na poziomie finansowym porównywalnym z mieszkaniem w Toruniu. To propozycja dla osób, które z jednej strony dobrze i bezpiecznie czują się wśród ludzi, nie chcą się zupełnie odgradzać, a z drugiej strony chcą mieć kawałek swojej działki, swojego ogródka, gdzie będą mogli wypocząć i mieć przestrzeń dla dzieci lub wnuków. Staraliśmy się tak kształtować zabudowę, żeby każdy w swojej części mógł znaleźć intymność, żeby okna na siebie nie patrzyły, żebyśmy, siedząc na tarasie, nie czuli na sobie wzroku sąsiada.

Piotr Sobociński postawił na architekturę prostą, modernistyczną w formie, oszczędną, a przez to też uniwersalną. – To nie jest inwestycja na kilka lat, ta architektura musi się obronić przez dłuższy czas – podkreśla toruński architekt. – Postawiliśmy jak zawsze w naszych realizacjach przede wszystkim na funkcjonalność oraz na minimalistyczne i oszczędne formy, które w architekturze czy modzie najmniej się dezaktualizują, są najdłużej postrzegane jako atrakcyjne. Nie chcemy na siłę szukać jakiegoś wyróżnika, żeby zrobić koniecznie coś nowego, ale jednocześnie ryzykować, że za jakiś czas ktoś na to spojrzy jako na koszmarek architektoniczny.

Czym Port Drzewny różni się od innych projektów?
  • Jakością. Osiedle jest realizowane przez jednego inwestora i projektowane przez jedno biuro architektoniczne. – To najlepsza sytuacja, ponieważ daje gwarancję mieszkańcom, że będziemy dbać od początku do końca o wszelkie detale na każdym etapie realizacji projektu – mówi Jakub Bronka.
  • Nowoczesnymi rozwiązaniami. I nie chodzi tylko o pompy ciepła czy systemy rekuperacji. Twórcy Portu Drzewnego chcą wyznaczać nowe trendy na rynku nieruchomości. Jednym z nich jest stworzenie osiedla z ograniczonym ruchem samochodowym. Miejsca postojowe dla aut znajdą się więc na obrzeżach osiedla, a samochody będą mogły się poruszać tylko w wybranych strefach. Ograniczony ruch samochodowy to mniej hałasu i  spalin i większe bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza tych najmłodszych.
  • PrefabrykacjąDomy w Porcie Drzewnym będą powstawać z elementów prefabrykowanych. To oznacza nie tylko precyzję, wysoką trwałość i jakość (elementy powstają w 100 proc. pod dachem), ale też znaczne skrócenie czasu budowy – z kilkunastu do zaledwie kilku miesięcy. W ten sposób można kupić dom i zamieszkać w nim w tym samym roku.
 

TO TU natura spotyka się z nowoczesnością

– Świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa. Coraz więcej osób chce zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko – zauważa prezes Portu Drzewnego. – Dla nas jest to bardzo ważne. Wzorując się na Niemczech, sprawdziliśmy, jaki wpływ będzie mieć nasza inwestycja na środowisko. Realizując go, podniesiemy wartość ekologiczną terenu.

Domy w Porcie Drzewnym będą niskoenergetyczne i zeroemisyjne. Na osiedlu nie będzie żadnych źródeł niskiej emisji, a co za tym idzie – smogu (pomiary jakości powietrza będzie można śledzić na stronie inwestycji). W przeciwieństwie do innych deweloperów inwestor nie będzie wycinać drzew, a sadzić nowe lub przesadzać drzewa z innych lokalizacji. Ile ich będzie? Sprawdzimy na internetowym liczniku.

Realizując te założenia inwestor, będzie korzystać z wiedzy oraz doświadczenia kadry naukowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W tym celu podpisał już z toruńską uczelnią stosowny list intencyjny.

Wkrótce przedstawimy Państwu naszą ofertę sprzedażową. Zachęcamy do śledzenia naszej strony i naszych mediów społecznościowych.

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!