12-09-2021

Portowy Dziennik Budowy #4, 12 września 2021

Rozpoczęliśmy prace wykończeniowe w pierwszych domach na osiedlu Port Drzewny. Jak będzie wyglądać stan deweloperski? Będzie się różnić od tego, który proponują inni.

Na jakim obecnie jesteśmy etapie? Zakończyliśmy już montaż dwóch budynków w zabudowie dwulokalowej i jednego budynku czterolokalowego (co daje łącznie osiem lokali mieszkalnych). 

W ciągu najbliższych kilku dni zostaną zakończone prace montażowe pozostałych dwóch budynków przewidzianych na tym etapie robót. Teraz przyszedł więc czas na prace wykończeniowe. Warunkiem rozpoczęcia tych prac jest zamknięcie budynku, polegające na montażu okien i drzwi oraz pokrycia dachowego.

Termoizolacja dachów składa się z dwóch warstw styropianu – styropianu podstawowego o grubości 20 cm oraz spadkowego o grubości wynikającej z indywidualnego projektu dla każdego typu budynku. Na styropianie układamy papę samoprzylepną podkładową, która w całości jest mocowana do dachu za pomocą łączników mechanicznych.

Na warstwę podkładową układana jest papa wierzchniego krycia. Dachy na naszych budynkach zostaną zabezpieczone dodatkową powłoką antyrefleksyjną, która ograniczy nagrzewanie się dachu oraz całego budynku.

Wykonanie jednego kompletnego pokrycia dachu zajmuje ok. półtora tygodnia. Dopiero gdy budynek jest w całości szczelny i zabezpieczony przed wodami opadowymi, można przystąpić do wykończenia wnętrz. W pierwszej kolejności prowadzone są prace instalacyjne (instalacja sanitarna i wodociągowa).

Po „zamknięciu” budynku zajmujemy się ścianami działowymi, czyli montażem stelaży, rozprowadzeniem instalacji elektrycznej, płytowaniem, obróbką, czyli szpachlowaniem i malowaniem. Posadzki wylewamy po wykonaniu ścian działowych. Dzięki temu uzyskane zostaną wyższe parametry akustyczne pomieszczeń.

Nasze budynki zostały posadowione na płytach fundamentowych, zaprojektowanych w specjalnej technologii na zlecenie Port Drzewny Sp. z o.o. Taka konstrukcja jest stabilna i bezpieczna. Jest też „cieplejsza”. Eliminuje powstawanie mostków termicznych.

Instalacja elektryczna będzie rozprowadzona w podwieszanym suficie. Podobnie jak wentylacja mechaniczna wraz z systemem rekuperacji. Po montażu okien ściany zewnętrzne zostaną docieplone styropianem o grubości 20 cm. Elewacja zostanie wykończona w nowoczesnej kolorystyczne, dominować będzie kolor biały oraz antracyt.

Czym różni się nasz stan deweloperski od tego, który proponują inni deweloperzy działający w Toruniu i w okolicach? Wszystkie ściany w naszym domach będą szpachlowane i malowane białą farbą podkładową. Dzięki temu nasi klienci otrzymają powierzchnie przygotowane pod docelowe powłoki malarskie lub okładziny. Przygotowana zostanie także instalacja elektryczna pod rolety zewnętrzne, a klient sam już zdecyduje, czy je zamontuje, czy też nie.

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!