10-10-2021

Portowy Dziennik Budowy #5, 10 października 2021

W dwóch budynkach o zabudowie bliźniaczej zamontowana została stolarka okienna i drzwiowa, co oznacza, że osiągnęliśmy w nich stan surowy zamknięty. Kiedy pierwsze budynki będą gotowe? To pytanie coraz częściej słyszymy od naszych Klientów.

Osiągnięcie stanu surowego zamkniętego oznacza, że możemy rozpocząć prace wykończeniowe. Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy samych oknach. Wykonane zostały w kolorystyczne dwubarwnej – od wewnątrz kolor biały, od zewnątrz antracyt. Zastosowano w nich pakiety trzyszybowe, co minimalizuje straty ciepła w budynku. 

Jak już pewnie zauważyliście, największe powierzchnie przeszklone są na parterach. Największe okna w naszych domach mają aż 4 m szerokości! W przypadku wyjścia na taras zastosowaliśmy drzwi uchylno-przesuwne PSK, dzięki temu zyskujemy szerokie i wygodne wyjście do ogrodu. W ten sposób możemy także powiększyć taras o… nasz salon lub też odwrotnie – przedłużyć salon o taras.

Nad oknami zamontowaliśmy aluminiowe skrzynki, podtynkowe do montażu rolet. Zastosowany system umożliwia późniejsze zamontowanie silnika elektrycznego lub zwijacza ręcznego. W przypadku rolet wszystko w rękach Klienta, który wybierze pasującą mu opcję.

Na jakim etapie jest montaż budynków? Wraz z końcem września zakończyliśmy montaż trzeciego budynku o zabudowie szeregowej.

Kiedy pierwsze budynki będą gotowe?

To pytanie coraz częściej słyszymy od naszych Klientów. Odpowiedź nie jest trudna, ale wiedzą Państwo, jak to jest, gdy coś się powie, a pojawią się jakieś nieplanowane przeszkody. A na budowie zdarzają się przecież różne niespodzianki. Przejdźmy jednak do rzeczy. Harmonogram prac zakłada, że dwa pierwsze „bliźniaki” będą gotowe na przełomie października i listopada. Co oczywiście nie oznacza, że będzie się można tam od razu wprowadzić. Czeka nas bowiem wiele prac na zewnątrz, które – nie ukrywamy – będą dużym wyzwaniem.

Na zewnątrz mamy sporo do zrobienia. Czekają nas prace związane z realizacją sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Zajmiemy się także tym, co nie będzie schowane pod ziemią, czyli zagospodarowaniem terenu. Chodzi nie tylko o dojazd do osiedla Port Drzewny czy aleje pomiędzy domami, ale także o montaż oświetlenia, wykonanie miejsc parkingowych, boksów śmietnikowych, ułożenie trawników i wykonanie nasadzeń. Już teraz możemy zdradzić, że na osiedlu pojawią się także większe okazy (będziemy przesadzać drzewa! – ale na razie tylko tyle możemy powiedzieć, szczegóły przedstawimy już niebawem).

W środku również jest jeszcze sporo do zrobienia: montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją, pomp ciepła, ścian działowych, wykonanie warstwy izolacji posadzek, no i oczywiście: malowanie i szpachlowanie.

Plan na ten rok jest następujący:

Chcemy skończyć budowę dwóch bliźniaków (to cztery lokale) i trzech szeregowców (każdy po cztery lokale, co łącznie daje nam 16 lokali). Równolegle przygotowujemy się do budowy kolejnych budynków (typu „C” i „D”). To już będzie zupełnie inna zabudowa niż w przypadku budynków o zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Jaka? O tym napiszemy już wkrótce. Pojawią się one także w sprzedaży. Kiedy dokładnie? Dogrywamy ostatnie szczegóły.

Płyty fundamentowe dla budynków „C” i „D” mają być gotowe w tym roku. Montaż konstrukcji prefabrykowanych może rozpocząć się jeszcze w styczniu – o ile nie przeszkodzą nam w tym mrozy.

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!