17-03-2021

Projekt Port Drzewny. Bez kompromisów

Na granicy Torunia i gminy Zławieś Wielka powstaje unikalny w skali regionu projekt. Port Drzewny to nowa tkanka miejska zbudowana od podstaw. Bez smogu, z ograniczonym ruchem samochodowym i ponadczasową architekturą. Właśnie rozpoczyna się pierwszy etap inwestycji.

Marzysz o własnym domu z ogrodem? Chcesz zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku, ale kilkanaście minut od centrum? W wyjątkowym miejscu: bez smogu, bez przemysłowych kominów, bez hałasu? Wśród natury, w pobliżu lasu i tras spacerowych? Dom w cenie mieszkania?

Stop! Tak zaczynają się niemal wszystkie reklamy domów.

Każdy chwali się wyjątkową lokalizacją, dogodnym dojazdem, bliskością natury czy skomplikowanymi nazwami materiałów budowlanych. My to, oczywiście, wszystko mamy. Ale chcemy najpierw opowiedzieć Wam krótko o co nam chodzi. Poświęćcie nam więc dosłownie kilka minut.

W Toruniu i wokół miasta buduje się dość dużo. Mieszkania i domy wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy torunianie mają wystarczająco szeroki wybór? I tak, i nie. Wszystko zależy od zasobności portfela. Zawsze jednak kupujący mieszkanie lub dom idą na mniejszy lub większy kompromis. Nam zależy na tym, żeby to się zmieniło.

Teraz jest tak, że kupując nowe mieszkanie lub dom w samym Toruniu, płacimy dużo więcej niż za nieruchomość pod miastem. Ceny nowych mieszkań za metr kwadratowy oscylują w okolicach 8-9 tys. zł. Ceny domów w samym Toruniu bywają droższe czasami grubo ponad 100 tys. zł niż te oddalone o kilkanaście kilometrów. Płacimy za lokalizację.

No dobrze, ale o jakie kompromisy nam chodzi? „Kupuję tanio, ale w marnej lokalizacji”, „decyduję się na większy metraż, ale mam za oknem ruchliwą ulicę i sąsiada, który kopci w piecu”, „mam domek pod miastem, ale nie czuję się bezpiecznie, bo do najbliższego sąsiada mam kilometr”, „mieszkam kilka kilometrów od granicy miasta, ale bywa, że dojazd do centrum zajmuje mi pół godziny”, „mam ładny widok i nowy blok, ale przez 30 lat będę płacić za to ogromną ratę kredytu”.

Żebyście nie musieli już nigdy iść na takie kompromisy i wybierać mniejszego zła, postanowiliśmy przygotować dla Was taką propozycję, której do tej pory nie było na naszym rynku nieruchomości.

Po pierwsze: wyjątkowe miejsce z klimatem.

Taki właśnie jest Port Drzewny i jego okolice. Nam to miejsce kojarzy się ze spacerami, rowerową wycieczką wzdłuż Wisły, urokliwym i cały czas na wpół dzikim Portem Drzewnym. Drugiego takiego miejsca w Toruniu nie ma.

Po drugie: budujemy domy dosłownie kilka metrów od granicy Torunia z gminą Zławieś Wielka.

Nie da się mieszkać bliżej miasta niż u nas! Możesz być więc blisko swojego ukochanego miasta, gdzie pracujesz i gdzie uczą się Twoje dzieci, ale z dala od tego, od czego chcesz na co dzień uciec i od czego chcesz odpocząć, czyli od miejskiego zgiełku, hałasu aut, spalin, przemysłowych kominów i smogu.

Po trzecie: kilkanaście minut autem do centrum Torunia i bez korków.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dojazd do miasta Szosą Bydgoską nie sprawia problemów (nawet w godzinach szczytu) w odróżnieniu od tego, co dzieje się od strony Szosy Lubickiej.

Po czwarte: jeden architekt, jeden projekt, jeden inwestor.

A to oznacza porządek. Port Drzewny projektuje toruński architekt Piotr Sobociński. A realizuje jeden inwestor – spółka Port Drzewny. To gwarantuje nie tylko jakość, ale też spójność architektoniczną przez lata. Nasz projekt będzie realizowany w co najmniej 10 etapach.

Po piąte: kilkanaście projektów i różnorodny metraż.

W Porcie Drzewnym powstanie różnorodna zabudowa: domy wolnostojące, bliźniaki, szeregowce, zespoły złożone z czterech bądź ośmiu budynków, budynki wielorodzinne. Każdy będzie mógł wybrać taki metraż, jaki mu odpowiada lub na jaki go stać. Co więcej, domy będzie można dostosować do własnych potrzeb.

Po szóste: własny ogród przy domu.

To marzenie wielu osób. Zwłaszcza teraz, gdy pracujemy lub uczymy się zdalnie. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że przebywanie wśród zieleni, na świeżo skoszonej trawie, na słońcu poprawia nam nastrój.

Po siódme: osiedle bez smogu.

To tu jest najczystsze powietrze w Toruniu. I tak też pozostanie. W Porcie Drzewnym nie będzie żadnych źródeł niskiej emisji, czyli popularnych kopciuchów. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, w tym także na odnawialne źródła energii. I w przeciwieństwie do innych inwestorów: będziemy sadzić drzewa!

Po ósme: zmniejsz swój negatywny wpływ na środowisko.

Mieszkając w bloku w mieście, jest to praktycznie niemożliwe. We własnym domu – owszem. Tutaj w końcu możesz stać się niezależny energetycznie np. dzięki pompie ciepła czy panelom fotowoltaicznym. Tutaj wreszcie możesz nie szkodzić naturze i żyć w zgodzie z nią.

Po dziewiąte: smart dom i smart osiedle.

Nowoczesne technologie są po to, żeby z nich korzystać i po to, żeby żyło (mieszkało) nam się lepiej. Dlatego też będziemy z nich korzystać na osiedlu i umożliwimy korzystanie z nich dla naszych mieszkańców.

Po dziesiąte: osiedle bez samochodów.

Tak, to możliwe. Samochody będą mogły się poruszać tylko w wybranych strefach. A zadaszone parkingi z zadaszeniem i fotowoltaiką znajdą się na ulicach okalających osiedle. Wszystko po to, żeby Ty i Twoi bliscy czuli się bezpiecznie, a droga na plac zabaw nie przypominała slalomu między autami. 

Do rzeczy: w kwietniu 2021 r. rozpoczynamy pierwszy etap projektu Port Drzewny. Na początek wybudujemy 58 domów o powierzchni od 80 do 146 m kw.

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!