09-01-2023

To do roboty! Co planujemy w 2023 r.?

Kalendarz naszej inwestycji w 2023 r. zapisany jest dość gęsto. Pewnie w trakcie roku pojawi się w nim mnóstwo poprawek i korekt. Ale jedno jest pewne: czeka nas dużo pracy i nie zamierzamy zwalniać tempa. Przejdźmy do rzeczy: oto nasze plany na rozpoczęty właśnie rok.

W najbliższych dniach na plac budowy wejdą brukarze i zajmą się kolejnymi osiedlowymi drogami, chodnikami, parkingami i wjazdami. W tej chwili gotowy jest fragment ul. Portowej – to ta ulica, wzdłuż której ciągnie się pierwsza linia domów. Wkrótce będą gotowe trzy kolejne ulice okalające osiedle wraz z chodnikami i postojami dla aut.

Jakie nazwy będą nosić kolejne ulice?

Ta decyzja będzie należeć oczywiście do radnych z rady gminy Zławieś Wielka. Chcielibyśmy, żeby nawiązywała do żeglarskich, flisaczych bądź wiślanych tradycji terenu, gdzie realizujemy inwestycję.

W ramach zagospodarowania terenu na osiedlu zostaną zasadzone kolejne drzewa. A konkretnie przesadzone przy pomocy naszej niezawodnej (oby jak najdłużej!) przesadzarki. Dzięki niej i naszej dzielnej ekipie od drzew w listopadzie i grudniu ub.r. Port jest jeszcze bardziej Drzewny. Pojawił się m.in. szpaler drzew wzdłuż ul. Portowej (m.in. sosny i brzozy). A to tylko drobny wycinek naszych planów.

Czas na budynki C i D

Przejdźmy w głąb osiedla. Teraz najwięcej uwagi skupiamy na zespołach budynków C i D – powstanie łącznie 16 lokali (osiem z każdego typu) o zróżnicowanej powierzchni – od 80 do 109 m2. Budynki C są bardziej zwarte. Budynki D zaś (wolnostojące) tworzą natomiast dwa osobne zespoły, po cztery bryły każdy.

W najbliższych miesiącach zmienią się nie tylko wnętrza domów C i D (prace wykończeniowe są w tym momencie na różnych etapach zaawansowania – w niektórych domach gotowe są posadzki, a do innych wchodzą elektrycy i hydraulicy). Zmiany zobaczymy też wokół domów. Zyskają one tarasy, zostanie nawieziona ziemia, pojawią się ogrodzenia i nasadzenia. Cały harmonogram tych prac jest ułożony i realizowany.

W drugiej połowie roku skupimy się na pierwszym z budynków F. To dom w zabudowie szeregowej, który składa się z pięciu lokali. W każdym z lokali, w bryle budynku, znajdzie się garaż. Teraz gotowy jest pierwszy poziom. W najbliższych tygodniach będą montowane schody, a po wstawieniu okien i drzwi osiągniemy stan surowy zamknięty.

– Zależało nam na tym, żeby zabudowa na osiedlu była jednocześnie zróżnicowana i powtarzalna – podkreśla Jakub Bronka, prezes spółki Port Drzewny. – W tym momencie mamy siedem typów budynków, w tym kilkanaście różnych układów lokali. Łączy je jednak jedna i spójna wizja architektoniczna przygotowana przez architekta Piotra Sobocińskiego i jego zespół. Z jednej strony chcieliśmy, żeby osoby kupujące u nas dom miały wybór. Z drugiej zaś – zależało nam na tym, żeby stworzyć coś nieszablonowego i ciekawego, a jednocześnie ponadczasowego, minimalistycznego. Nowe osiedla powinny być budowane na lata. Mody w architekturze bardzo szybko przemijają.

A co z placem zabaw?

To, kiedy powstanie miejsce do zabaw dla dzieci, zależy od tempa prac przy kolejnych budynkach. Trudno teraz wskazać konkretny termin. Chcielibyśmy, żeby stało się to jak najszybciej. Jednocześnie bardzo zależy nam na bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Musimy jednak pamiętać, że duża część osiedla to wciąż plac budowy, po którym porusza się ciężki sprzęt.

Mamy już kilka pomysłów na urządzenie placu zabaw. Nie chcemy ich w tej chwili zdradzać. Najpierw przedstawimy je naszym mieszkańcom i zapytamy ich oczywiście o to, co sami widzieliby w tym miejscu.

I jeszcze jedna bardzo istotna kwestia: główna droga dojazdowa do osiedla. Trasa dojazdowa do osiedla będzie wiodła ul. Sołecką. Ma zostać wybudowana w tym roku.

To do roboty!


Dowiedz się więcej o naszej inwestycji:

DOSTĘPNY

DOM F59

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 795 000 PLN

POWIERZCHNIA: 120 m2

POKOJE: 4

DOSTĘPNY

DOM F58

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

DOSTĘPNY

DOM F57

Domy w zabudowie szeregowej

Cena: 695 000 PLN

POWIERZCHNIA: 108 m2

POKOJE: 3

PORT DRZEWNY TORUŃ

Nie czekaj! Kup swój wymarzony dom

Chętnie doradzimy i przeprowadzimy Cię przez cały proces – od wyboru mieszkania, finansowania aż pod klucz!